• About us
  • Advertising
  • Editorial
  • Apps
  • RSS
 
 

TV Guide

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Golf

Senior Open Championship Day 2,
Turnberry, Scotland,
Sky Sports 3 12pm

Cricket

CB40: Netherlands v Gloucestershire,
Amstelveen,
Sky Sports 2 1.30pm

West Indies v New Zealand:
1st Test Day 3,
Sir Vivian Richards Stadium,
Sky Sports 4 2.55pm

Aussie Rules

Geelong Cats v Adelaide Crows,
Eithad Stadium, Melbourne,
ESPN 4.30am

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Aussie Rules

AFL: Geelong Cats v Essendon,
Etihad Stadium,
ESPN 10.30am

Rugby Union

JP Morgan Rugby 7s: Pool B,
Edgeley Park,
ESPN 7.30pm

Rugby League

Super League: Catalan Dragons v St Helens,
Stade Gilbert Brutus,
Sky Sports 1 7.30pm

SATURDAY

Football

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Aussie Rules

AFL: North Melbourne v Carlton,
Etihad Stadium,
ESPN 10.30am

Cricket

Clydesdale Bank 40: Northamptonshire v Derbyshire,
County Ground,
Sky Sports 1 3.30pm

Tennis

ATP 250 Series:
Croatia Open Quarter Finals,
ITC Stella Maris,
ESPN 4.30pm

Golf

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Tennis

AEGON Classic Quarter Finals,
Edgbaston Priory Club, Birmingham,
British Eurosport 12.10pm

Cricket

Friends Life T20:
Warwickshire v Worcestershire,
Edgbaston,
Sky Sports 2 5pm

Golf

US Open Day 2,
Olympic Club, San Francisco,
Sky Sports 1 5pm

Baseball

MLB: Chicago Cubs v Boston,
Wrigley Field,
ESPN America 7pm

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Aussie Rules

AFL: Carlton v Geelong Cats,
Melbourne Cricket Ground,
ESPN 10.30am

Cricket

England v West Indies (with Andrew Strauss, pictured, looking for another century):
3rd Test Day 2,
Edgbaston,
Sky Sports 1 10.30am

Rugby Union

Junior World Championships:
England v Ireland,
Danie Craven Stadium, Stellenbosch,
Sky Sports 2 5.45pm

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Tennis

French OpenDay 6,
Roland Garros,
British Eurosport 9.30am

Aussie Rules

AFL: St Kilda v Richmond (featuring St Kilda's Ben McEvoy, left, and Richmond's Angus Graham, right),
Etihad Stadium, Melbourne,
ESPN 10.30am

Cricket

CB40: Kent v Warwickshire,
St Lawrence Ground, Canterbury,
Sky Sports 2 4.30pm

Rugby League

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Football

Copa del Rey Final:
Athletic Bilbao v Barcelona,
Vicente Calderon Stadium, Madrid,
Sky Sports 1 8.30pm

SATURDAY

Rugby Union Super 15

Brumbies v Reds,
Canberra Stadium, Canberra,
Sky Sports 4 10.40am

Football

Women's FA Cup Final
Birmingham City v Chelsea,
Ashton Gate,
Sky Sports 2 12.15pm

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Cricket

England v West Indies: First Test Day 2,
Lord’s, Sky Sports 1 11am

Rugby League

Super League: Huddersfield v Wigan,
Galpharm Stadium, Sky Sports 2 8pm

Boxing

British Heavyweight Title:
David Price (pictured) v Sam Sexton,
Echo Arena, Liverpool,
Sky Sports 1 11pm

SATURDAY

Cycling

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Football

League One Playoffs
Semi Final 1st Leg:
Stevenage v Sheffield United,
Broadhall Way, Sky Sports 1 7.45pm

Motorsport

IRC Rally Day 1,
Corsica, British Eurosport 10am

Cycling

Giro d’Italia Stage 6,
Urbino-Porto Sant’Elpidio,
British Eurosport 1.30pm

SATURDAY

Rugby Union

TV guide: best of the rest

Main image (Background Landscape) : 

FRIDAY

Cricket

CB40: Surrey v Somerset,
Kia Oval, Sky Sports 4 3pm

IPL: Chennai Super Kings v Deccan Chargers,
Chennai, ITV4 3pm

Football

Championship Playoff Semi Final 1st Leg:
Blackpool v Birmingham,
Bloomfield Road, Sky Sports 1 7.45pm

Rugby League

Super League: Wigan v Hull KR,
DW Stadium, Sky Sports 2 8pm

SATURDAY

Football

Syndicate content